01 A fotográfia nagykönyve

A Typtex Kiadónál megjelenő könyvben közel 600 kép is­mer­te­ti meg az Olvasót a mű­vé­szet, tech­ni­ka, a szo­ciog­rá­fia, a divat, a há­bo­rú és ter­mé­szet­fo­tó­zás tör­té­ne­té­vel.
Bővebben

02 Mai magyar városfotós CD-könyvek

CD-könyvek a városi és utcai fotográfia mai követőitől a Paperless_Books kiadásában. Fotó: Hajtmanszki Zoltán
Bővebben

03 Eifert János: Aktfotográfia

Könyv

Az aktfotográfia története, művészettörténeti áttekintése, gazdag képanyaggal.
Bővebben

04 Klikk!

Könyv

A Getty Images Képarchívumának reprezentatív válogatása, fotók a világ minden tájáról.
Bővebben

05 Fuchs Lehel: Faluváros

Szellemkép Könyvek 6.

Fekete-fehér fotóalbum 12 esszével, 173 fotóval.
Bővebben

06 A vizuális antropológia felé

Bán András könyve

A fotográfia megközelítéséről, használatáról, társadalom-történetéről.
Bővebben

Ajánló

www.fotosoldalak.hu

Bán András könyve

A vizuális antropológia felé
2010-05-04

A fotográfia megközelítéséről, használatáról, társadalom-történetéről.

A Typotex Kiadó gondozásában megjelent

Bán András : A vizuális antropológia felé

 banandras_400

Ez a könyv a fotóról szól. A fotográfiáról nincs már mit mondani. A fotográfia megközelítéséről, használatáról, társadalomtörténetéről s a vizuális antropológiáról annál többet.
A kulturális antropológia feladata a kultúra működésének felfedése, leírása, értelmezése, a vizuális antropológiáé pedig az álló- és mozgóképek, de ezen túl a környezet, a tér, a testek és tárgyak rendszerének vizsgálata. E tudományterület, bár évtizedek óta művelik, igen gyorsan változó és bizonytalan körvonalú - tankönyvi kiérleltséggel bemutatni megoldhatatlannak tűnik.
E kötet tanulmányait különféle alkalmak szülték az elmúlt három évtizedben. Műfajuk vegyes, témájuk széles kört ölel fel: a magyar fotó 20. századi történetének rejtelmei, a családi fotó kutatása, a fotó jelentősége a helytörténeti kutatásban, a naiv fotós habitusa, az építészeti fotózás. Ami közös bennük: a vizuális antropológia keresése.

Bán András (1951) műkritikus, a Miskolci Egyetem Kulturális és Vizuális Antropológia Intézetének oktatója, a Miskolci Galéria Városi Művészeti Múzeum igazgatója. Kortárs képzőművészetről és fotóról ír, kiállításokat szervez. 1974-1990 között az Élet és Irodalom képszerkesztője, 1982-1990 között a Magyar Nemzet műkritikusa volt. 1982-1990 között privát fotóval kapcsolatos kutatást vezetett a budapesti Művelődéskutató Intézetben.